Årsmøte 2015 Referat

30. mars 2016
0 0
Read Time:1 Minute, 52 Second

nif_logo-small

 

Årsmøte 2015 Referat

NØTTERØY IDRETTSFORENING

Hovedforeningen

29.mars 2016

  1. Åpning og godkjenning av innkalling

Tilstede: 15 personer

Enstemmig vedtatt.

 

  1. Valg av årsmøtedirigent og sekretær

Årsmøtedirigent – Jørn Andersskog

Sekretær – Gunn Holte

Enstemmig vedtatt.

 

  1. Valg av representanter til å underskrive årsmøteprotokoll

Følgende skriver under årsmøteprotokoll:

Ragnar Thon og Stein Are Fjeldberg

Enstemmig vedtatt.

 

  1. Utdeling av Barne og Ungdomsstipend

Nøtterøy Turn – Julie Andrine Zeiner Sivertsen

Nøtterøy Ski – Jørgen Smith Meyer

Nøtterøy Håndball Elite – Jostein Østrem

 

  1. Utdeling av Nøtterøys Æresmedaljer

Kandidater godkjent av Rådet for hedersbevisninger.

Sølv – Kari Bjørnsgård

Bronse – Johnny Jensen

 

  1. Gjennomgang av Årsberetning 2016

Enstemmig vedtatt.

 

  1. Behandling og gjennomgang av innkomne forslag

Sak 1.  Lovendringer

  • Alle klubber må vedta den ny lov (vedtekter) for idrettslaget på årsmøte i 2016.
  • Minste medlemskontigent er nå 100 kr.
  • Årsmøtene i idrettslagene skal avvikles innen utgangen av mars måned.
  • Medlemsopplysninger må rapporteres til NIF innen utgangen av april 2016.
  • Alle idrettslag må føre elektroniske medlemslister.

Enstemmig vedtatt.

 

Sak 2.  

Alle idrettslag som har aktivitet for barn t.o.m. 12 år er nå pliktige til å oppnevne en person som er ansvarlig for barneidretten.

Styret får fullmakt til å oppnevne en person.

Enstemmig vedtatt.

  1. Regnskap 2015

Enstemmig vedtatt.

 

  1. Kontingent for 2016 fastsettes

Kontingent endres ikke.

Enstemmig vedtatt.

 

  1. Budsjett 2016

Enstemmig vedtatt.

 

  1. Valg

Leder:                                                                  Jørn Andersskog                  På valg 1 år

Nestleder:                                                           Stein Are Fjeldberg            Ikke på valg

Sekretær:                                                            Gunn Holte                           På valg 1 år

Styremedlem 1 & Økonomiansvarlig:            Kari Bjørnsgård                    Ikke på valg

Styremedlem 2 :                                                                Fredrik Hartmann               Ikke på valg

Styremedlem 3 :                                                Ann Terese Næss                                På valg 2 år

Styremedlem 4 :                                                                Nils Eldre                              På valg 2 år

Styremedlem 5 :                                                                Kai Nybakk                            Ikke på valg

Styremedlem 6 :                                                Ragnar Thon                         Ikke på valg

Styremedlem 7 :                                                Robert Baglo                        Ikke på valg

 

Varamedlem 1 :                                                  NN                                         På valg 2 år

Varamedlem 2 :                                                  NN                                         På valg 2 år

 

Valg av Revisor:                                                  Svenn Erik Fjeld Jacobsen

 

 

Valgkomite for Hovedstyret

  1. Kandidat: Thor Didrik Borg                 På valg 1 år
  2. Kandidat: Therese Kibsgaard              På valg 1 år
  3. Kandidat: NN                                          På valg 1 år
  4. Kandidat: NN                                          På valg 1 år

 

Valg av Råd for hedersbevisninger

  1. Kandidat: Thor Didrik Borg                 Ikke på valg (2020)
  2. Kandidat: Therese Kibsgaard              Ikke på valg (2020)
  3. Kandidat: NN                                          På valg 4 år
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %